?>
قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      خرید نهال      برترین ۱۰۰      نوید      تهران روز      *      +      -      بلوک سبک      قرص فیتو      *      -      +      دانلود سریال آواتار 2024      1      -      استخر پیش ساخته      کاشت ناخن      تراست ولت      ردیاب موتور      *      -      +      صرافی تتر      -      بروکر فارکس      قیمت ویدئو وال      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      +      فیلم هندی      +      *      -      -      .      +      خرید ویپ      -      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      .      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
مشاوره مالي  آتشِ عشق آتشِ عشق .

آتشِ عشق

مشاوره مالي

مشاوره مالي

به اين سوال كه مشاوره مالي چيست؟ مي توان اينگونه پاسخ داد، به عنوان يك مدير تنها زماني كه اطلاعات مالي صحيح و تحليل درست داشته باشيد، مي‌توانيد بهترين تصميمات را اتخاذ كنيد، مشاوره مالي شما را در سه عملكرد اصلي مديريتي شامل برنامه‌ريزي، اجرا و كنترل همراهي مي‌كند تا بدانيد براساس بودجه تان، بهترين گزينه‌هاي هزينه‌‌اي يا تغيير و تعديل برنامه‌ها و كنترل نظارت بر فرآيندهاي جاري چيست.

 مشاور مالي كيست؟

مشاور مالي فردي است كه سرد و گرم مباحث مالي را چشيده تا حدي كه مي تواند با استراتژي‌هاي خود برندهايي چون كوكاكولا را به  ارزش سهام ??,??? ميليون دلار برساند. اين مشاوران هزينه‌هاي مختلف يك شركت را بررسي و تلاش مي‌كنند كه سود شركت را به حداكثر برسانند و ساير هزينه‌ها را كاهش دهند. از لحاظ حقوقي، مشاوران مالي بايد تلاش كنند كه سود شركت در مدت زمان كوتاه به حداكثر برسد و ثروت سهام داران در طولاني مدت افزايش يابد

 

معرفي گروه مشاوره مالي

درك مفاهيم پيچيده مالي، بهبود مهارت‌هاي سرمايه‌گذاري و يادگيري مديريت پول از جمله دغدغه هاي قشر وسيعي از مردم است، در اين راستا گروه مالي آرموو با رويكرد آموزش مباحث اقتصادي و بازارهاي مالي؛ ارائه استراتژي‌هاي مالي و تجزيه و تحليل مالي از نسبت‌هاي مالي تا ارزش‌گذاري ابزارهاي مالي در زير شاخه هاي زير آماده خدمات رساني به مشتريان خود مي باشد :

 

زير گروه هاي، گروه مشاوره مالي

 مشاوره مالي چيست؟

شايد به نظرتان مشاوره‌ مالي كار بي فايده‌‌اي بيايد يا آنقدر كه از اين نوع مشاوره‌ها خيري نديده‌ايد، ديگر باوري به آن نداريد، ولي جالب است بدانيد كسب و كارهايي همچون اسنپ، ديوار و دي جي كالا همگي با مديريت مالي صحيح از استارت آپ كوچك و نوپا به موفقيت دست يافته‌اند، تا جايي كه اسنپ موفق به جذب ?? ميليون يورو از شركت MTN  شده است يا مهربانه جذب كمك نيم ميليارد توماني براي خيريه‌اي داشته است.

 

آيا به مشاوره مالي نياز دارم؟

تمامي ما به مشاوره مالي نياز داريم ولي پاي مشاور مالي زماني كه به كسب و كار يك مدير كشيده مي‌شود از مرحله انتخاب به اضطرار وارد مي شود، به عنوان يك مدير به مشاوره مالي نياز داريد تا از اشتباهات احتمالي جلوگيري كنيد، فرصت‌ها را بيابيد، در زمان‌هاي مختلف به جاي استرس كمك مي كند تا براساس برنامه پيش برويد، ريسك در زمينه ماليات و ديگر زمينه‌ها را به صورت هوشمندانه مديريت كنيد و در نتيجه به دارايي‌هاي خود بي‌افزاييد.

مزاياي مشاوره مالي

به حداقل رساندن ريسك تصميمات مالي شما

جلوگيري از اشتباهات احتمالي

شناسايي فرصت‌هاي پيش‌رو و بيشترين بهره را از فرصت‌ها بردن

**با مشاوره مالي صحيح مي‌توانيد سود خود را سرمايه گذاري كرده و از پرداخت ماليات خلاص شويد**

 

وظايف مشاوران مالي چيست؟

ارائه رويه مناسب مالي جهت جلوگيري از جرائم مالياتي

مشاوره در سرمايه گذاري قابل برگشت

مشاوره جهت حذف هزينه هاي غير ضروري

ارائه گزارشات حسابداري در بازه زماني مشخص

مشاوره در امور بازار مالي حوزه فعاليت شركت

انتقال اطلاعات مالي و تشريح شرايط مالي و حسابداري براي مديران مجموعه جهت تصميم‌گيري بهتر

dctc_s16.png

چطور چالش‌هاي بيمه تامين اجتماعي و ليست بيمه را حل كنم؟

بيمه از جمله زير شاخه‌هاي گروه مالي است كه چالش‌هاي فراواني براي كارفرمايان به وجود آورده، بازديدهاي دوره اي و سرزده بازرسان بيمه، مديران را به شدت آشفته مي‌سازد، زيرا اگر در اين بازديدها نيرويي در دفتر حضور داشته باشد ولي نامي از او در ليست بيمه شركت قيد نشده باشد تبعات سنگيني براي كارفرما دربر دارد، حال آنكه شايد واقعيت حكايت از شانه خالي كردن آن مدير از وظيفه قانوني خود نباشد بلكه كارمند مذكور در دوره آزمايشي قرار داشته، ولي اثبات اين مدعا به اين آساني ها نيست، گذشته از اين مورد طرف شدن با سازمان بيمه تامين اجتماعي چالش‌هاي فراواني ديگري هم دارد كه اين تنها نمونه اي كوچك از آن است، اغلب اوقات ناآشنايي كارفرمايان و بعضا حسابداران مشكلات بيمه اي را دامن مي زند، يكي از موارد به ظاهر پيش پا افتاده كه براي برخي از مديران دردسر آفرين شده به چگونگي اعلام ترك كار در ليست بيمه باز مي‌گردد.

ترك كار غالبا بابت مواردي چون ترك كار بيمه شده از كارگاه به اختيار خود، اخراج بيمه شده توسط كارفرما، از كار افتادگي يا فوت بيمه شده يا اعزام بيمه شده به خدمت سربازي اتفاق مي‌افتد،  در اين موارد بايد تاريخ دقيق ترك كار در ليست بيمه ثبت شود، اين تاريخ همان تاريخي است كه بيمه شده سر كار خود حاضر نشده است.

به عنوان مثال: اگر بيمه شده تا امروز (?? فروردين) در كارگاه مشغول به كار بوده و از فردا ديگر مراجعه نكند؛ تاريخ فردا(?? فروردين) تاريخ ترك كار بوده و كاركرد وي نيز ?? روز مي‌باشد.

اعلام ترك كار صرفا در مهلت مقرر جهت ارسال ليست بيمه (ماهي كه ترك اتفاق افتاده است) قابل انجام است.

نمونه فوق نشان مي دهد اگرچه چالش هاي مديران با بيمه فراوان است ولي راه حل آن پيچيده نيست و روال مشخصي را طي مي كند كه از طريق مشاوره تلفني به راحتي رفع و رجوع مي‌گردد.

 

ماليات بر ارزش افزوده چه نكاتي داره كه بايد بدونم ؟

ماليات بر ارزش افزوده پايه و مبنايي براي محاسبه ماليات است و به همين سبب هم از اهميت بسزايي برخوردار است، موضوعي كه شركت ها را علاوه بر پرداخت ماليات با چالش مواجه مي كند عدم صدور فاكتور از سوي خريداران و فروشندگان به جهت فرار از ماليات است كه اين موضوع موديان به قولي خوش حساب را هم به درد سر مي اندازد، البته برخي از شركت ها با در نظر گرفتن نكاتي از پرداخت ماليات بر ارزش افزوده معاف هستند كه اگر شما هم جزو اين دست شركت ها هستيد نبايد از نكات زير غافل شويد:

نكته ?: شركتي كه معاف از ارزش افزوده است اگر خريدي بكند كه شامل ارزش افزوده باشد بايد ارزش افزوده خريد را به بهاي تمام شده خريد ببرد و نيز اينكه جز هزينه هاي قابل قبول مالياتي مي‌باشد.

نكته ?: در آخرين فراخوان هم شركت هاي با فعاليت صرف معاف( نه منطقه معاف يا .. ) مشمول ثبت نام نشده‌اند.

نكته ?: شركتي كه هم فعاليت مشمول و هم معاف دارد بايد ثبت نام كند و اظهارنامه ارسال نمايد.

نكته ?: شركتي كه فقط فعاليت معاف از ارزش افزوده دارند مشمول هيچ يك از فراخوان‌ها نشده‌اند و نيازي به ارسال اظهارنامه نيست.

**ذكر توضيح درخصوص ابهامات احتماليتان در خصوص اين نوع ماليات در اغلب اوقات به همين سادگي است با اين تفاوت كه اگر جايي را متوجه نشديد، مي توانيد با يك تماس با مشاوران مالي هر گونه ابهامي را برطرف نمائيد.**

 

ماليات اشخاص و اصناف چه موارد و قانون‌هايي را در بر دارد؟

درخصوص ماليات اشخاص مي‌توان اينگونه گفت، بسياري از افراد جامعه نمي‌دانند كه ماليات تنها مختص شركت‌ها و اشخاص حقوقي نيست و خودشان هم جزو مشمولين پرداخت ماليات هستند يا اگر هم بدانند تصورشان همان ماليات بر ارزش افزوده اي است كه بعضا در زمان خريد اجناس به چشمشان خورده و در خصوص ماليات بر درآمدشان (درآمد ملك، درآمد حقوق، درآمد اشخاص حقوقي، درآمدهاي اتفاقي و درآمد كشاورزي ) ماليات بر دارايي هايشان، ماليات بر مصرف كه همان ماليات بر ارزش افزوده است و ماليات بر فروش  (  ماليات بر نقل و انتقال ملك و خودرو ) ماليات بر دارايي هايشان (  ماليات بر ارث و املاك بي اطلاعند، حق هم دارند زيرا ماليات در زندگي روزمره ما چندان ملوس نبوده و عموما به صورت مستقيم با آن سرو كار نداريم .

اطلاع از ميزان دقيق اين نوع ماليات ها، شرايط و مواعد قانوني پرداخت آن، جريمه ديركرد و بسياري از موارد ديگر تنها با استعانت از راهنمايي هاي مشاوران مالي رفع شدني است.

 حسابرسي چه شاخه ها و موضوعاتي را در بر دارد ؟

حتي اسم حسابرس هم براي مديران رعب آور است، مي‌دانند كه قرار است مو از ماست بيرون كشيده شود، كارفرمايان عمدتا در خصوص حسابرسيشان به دنبال كمك و مشورت گيري از متخصصين بر مي‌آيند، اما اينكه چه موضوعاتي اصولا در غالب حسابرسي جاي دارد ممكن است براي برخي مبهم باشد، هر آنچه در حسابداري و در غالب حساب‌هايتان گنجانده‌ايد در حسابرسي مورد بررسي قرار مي‌گيرد .

از جمله مواردي كه در غالب حسابرسي جاي دارد مي توان به رفع مغايرات احتمالي و حل اختلاف با مشتريان يا سهامداران، پلمپ دفاتر قانوني، تحرير دفاتر قانوني، تهيه و ارسال اظهارنامه‌هاي مالياتي و شركت در جلسات دفاعيه و تجديد نظر، تهيه آئين نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي داخلي جهت تقويت كنترل‌هاي داخلي، اخذ و تمديد كارت بازرگاني، ثبت نام و تشكيل پرونده مالياتي و اخذ كد اقتصادي و دريافت گواهينامه ثبت نام ماليات بر ارزش افزوده اشاره داشت .

در حسابرسي مشاوران خود را در كسوت حسابرس قرار مي‌دهند و از نگاه يك حسابرس به شما مي‌گويند كه در وهله اول چه اتفاقي بر سر حسابهايتان آورده ايد و در صورت حسابرسي دولتي چه بر سرشان خواهد آمد و اگر به شيوه اي ديگر حساب‌ها را تنظيم كنيد در آن صورت چه تغييري در روند حسابرسي‌تان پيش مي‌آيد و علاوه بر اينكه از استرس و فشار شما مي كاهند در نهايت شما را به سوي راهي كه كمترين هزينه را پرداخت كنيد و از شر جريمه‌هاي احتمالي كه كابوستان گرديده رهايي يابيد.

چه مواردي درباره ماليات شركت ها ضروري است و بايد بدانم ؟

بستن ماليات مبتديانه در حدود ?? درصد از شركت‌ها را ورشكست كرده است، جريمه‌هاي مالياتي هم به تبع آن شركت‌هاي زيادي را به ورطه ورشكستي كشانده، در حالي كه اين مقوله براي بقاي شركت ها حياتي است ولي بايد ها و نبايد هاي مالياتي زيادي وجود دارد كه مديران از آن بي اطلاعند و گاها از نگاه تيز بين حسابداران هم مخفي مي ماند، اطلاع از چگونگي تحرير دفاتر و سيستم كدينگ، لايحه نويسي، نوشتن اظهار نامه و اطلاع از قوانين و بخشنامه هاي به روز و روند دادرسي مالياتي، مملو از ريزه كاري و ابهام است، به عنون مثال به نمونه اي از هزينه ها را كه شركتها انجام مي دهند ولي اداره مالياتي قبول ندارد و موديان از آن  بي اطلاعند نگاهي مي اندازيم، هزينه هاي جريمه بجز جريمه  تاخير بانكي، هزينه هاي نا مربوط به فعاليت شركت، هزينه كمك و اعانات، هزينه تبليغات به دليل عدم رعايت ماده ??? ق.م.م : به دليل پرداخت نكردن ماليات تكليفي قبل سال ??، هزينه مربوط به تعمير داريي قابل استهلاك زيرا جز قيمت تمام شده دارايي است نه هزينه، ضايعات غير متعارف،  خساراتي كه وجه آن از طرف بيمه  جبران شده، هزينه تاسيس شركت كه زودتر از ??سال استهلاك شده باشد، انجام مخارج بالاتر از حد نصاب قانوني، از طرف سازمان امور مالياتي پذيرفته نيست.

 

آنچه در اين قبيل موارد چاره ساز است مشاوره از مديران مالي و ارشد حسابداري است، اگر بخواهيم مشاوره مالياتي را به صورت دقيق توضيح دهيم بايد اينگونه گفت، مشاوره مالياتي عبارت از دريافت برنامه براي صرفه جويي در هزينه جهت تداوم شركت و سرمايه گذاري اصولي براي پيشرفت سازمان شماست، زيرا باوجود اينكه بسياري از مديران مشمول پرداخت ماليات مي گردند ولي به دليل نبود و كمبود اطلاعات متحمل جريمه هاي جبران ناپذير و كمر شكن ماليات مي شوند و دار و ندارشان را از دست مي دهند.

 چه نكات ريزي در حسابداري نهفته است كه از آن غافل شده‌ام ؟

حسابداري به عنوان يكي ديگر از زير شاخه‌هاي گروه مالي است كه برخي آن را با دو دو تا چهار تا اشتباه مي گيرند و تصور ميكنند خودشان از عهده آن بر مي آيند و نيازي به حسابدار ندارند، اگر شما هم از آن دست افرادي هستيد كه چنين تصوري داريد پس بهتر است برگرديم به تعريف حسابداري، حسابداري فني است براي آناليز داده ها جهت تصميم گيري مناسب هيات مديره، پر واضح است كه پس از اين تعريف بايد بدانيم كه اين شاخه به شدت تخصصي است، به زير شاخه هاي حسابداري هم كه نگاهي بينداريم، مي بينيم كه مواردي چون حقوق، اظهارنامه ارزش افزوده، صورت مغايرت بانكي، خريد و فروش فصلي ، اظهار نامه عملكرد و كدينگ حسابداري و … را در بر دارد.

اما اگر بخواهيد به عنوان مدير در حساب و كتاب هاي خود گره هاي ذهنيتان را  باز كنيد و به زباني روان و قابل درك آشنايي و اشراف نسبي به آن حاصل كنيد، اين حق شماست و تنها با يك تماس با مشاوران متخصص و بيان شرايطتتان اين اطلاع را كسب خواهيد كرد.

اما براي حسابداران نيز خدمات مشاوره اي خالي از لطف نبوده و بهتر است بگوئيم در اصل اين خدمات به سبب نياز فراوان آنها به عنوان جامعه هدف ما پي‌ريزي گرديد، به عنوان يك حسابدار مي‌دانيم كه ساعت ها وقت صرف تطابق حساب‌ها كردن، پيش رفتن و غرق شدن بيشتر و گم كردن سرنخ ها چقدر مي تواند سخت باشد، از طرفي هر ميزان بيشتر با مسائلي چون ماليات و مغايرت حساب ها مواجه مي شويد كلافه تر مي شويد.

در هر زمينه اي مي توانيد روي كمك و مشورت مشاوران تلفني حساب كنيد و خيالتان را راحت نمائيد.

هزينه مشاوره تلفني مالي

هزينه مشاوره‌هاي مالي در آرموو از قرار دقيقه اي ???? تومان بابت مشاوره هاي حسابداري، ???? تومان مشاوره هاي حسابرسي، ???? تومان انواع مشاوره هاي مالياتي شامل ماليات شركت ها، ارزش افزوده و اشخاص و اصناف و ???? تومان مشاوره هاي بيمه تامين اجتماعي است، البته اين موضوع را در نظر داشته باشيد، مشاوري كه از طريق سامانه آرموو با او ارتباط برقرار مي‌كنيد در كار خود حاذق و حرفه اي است، نگاهي به رزومه غني مشاوران مالي آرموو خود شاهدي بر اين مدعاست كه نه تنها خيال شما را از نظر مشاوره راحت ميكند بلكه از حيث هزينه نيز بسيار مقرون به صرفه خواهد بود زيرا در مشاوره‌هاي حضوري با مديران مالي تمامي اعداد ذكر شده سه برابر خواهد بود، يعني در مشاوره حضوري حسابداري بايد بابت هر دقيقه در حدود ????? تومان پرداخت نمائيد.

 

آيا مي دانستيد ؟؟؟

مرخصي استحقاقي همان مرخصي با حقوق مي باشد و در طول سال هر شخص حق دارد از ?? روز مرخصي با حقوق استفاده كند.

اگر شخصي تنها از ? روز از ?? روز مرخصي استحقاقي خود در سال استفاده كرده باشد و همكاري اش با آن مجموعه ادامه داشته باشد، باقيمانده مرخصي اش سوخت مي شود.

ايام تعطيل توافقي هفتگي (مثلا پنجشنبه ها در برخي كارگاهها) و ايام استراحت كارگران نوبتي (چهار گروه در سه شيفت) را چنانچه در ساير روزهاي هفته، ساعت كار مقرره را انجام داده باشند بايستي جزء روزهاي كار منظور نمود.

در گزارشات فصلي نيازي به گزارش مبالغ جريمه يا خسارت، انواع عوارض و ماليات به استثناء ارزش افزوده، حق ثبت، حق تمبر، حقوق گمركي، حقوق و دستمزد، وجوه پرداختي بابت حق نگهداري يا شارژ ساختمان محل فعاليت، آبونمان هاي پرداختي نيست .

بازنشستگي پيش از موعد با كمتر از ?? سال سابقه، براي بازنشستگان بالاي ?? سال با خريد سابقه تا حدنصاب ?? سال است كه مبلغ آن بر اساس حداقل دستمزد سال ?? حدود ? ميليون ??? هزارتومان بابت هر سال مي باشد كه بايد به حساب سازمان تامين اجتماعي واريز گردد.

صدور چك بلامحل، جرم است در حالي كه صدور سفته اي كه وجه آن در سررسيد، پرداخت نشود جرم نيست.

چك از جنبه ضمانت اجرايي، همانند سند رسمي است و حتي مي توان بدون مراجعه به دادگاه، از طريق اجراي ثبت، اقدام به صدور اجراييه و توقيف اموال صادركننده چك نمود در حالي كه سفته، چنين ويژگي ندارد.

تسويه پيش از موعد وام، در صورتيكه تعداد قابل توجهي از اقساط وام دريافتي را پرداخت نموده ايد، اصلا به نفع شما نيست، خوب است بدانيد كه تسويه پيش از موعد تسهيلات تا حدود بسيار زيادي به ضرر مشتريان و به نفع بانك ها و موسسات اعتباري است.

بيكار از نظر قانون بيمه بيكاري، بيمه شده اي است كه بدون ميل و اراده بيكار شده و آماده به كار باشد.

كارگاه هاي داراي ? نفر كارگر و كمتر ميزان مرخصي سالانه با حقوق ?? روز كاري بوده كه كارگر فقط مي تواند ? روز آن را ذخيره نمايد. در اين قبيل كارگاهها مرخصي كارگراني كه به كارهاي سخت و زيان آور اشتغال دارند ?? روز كاري در سال مي باشد.

در شرايط عادي هر كارگر مي تواند روزانه ? ساعت اضافه كار انجام دهد و اضافه كار بايد با توافق طرفين باشد.

ميزان فوق العاده اضافه كار ?? در صد اضافه بر مزد هر ساعت كارعادي مي باشد.

در كارگاه هاي داراي ?? نفر كارگر و بيشتر مرخصي ساليانه كارگران ?? روز كاري است كه فقط ? روز آن مي تواند در سال ذخيره شود.

در كارگاه هاي داراي ?? نفر كارگر و بيشتر مرخصي ساليانه كارگران ?? روز كاري است كه فقط ? روز آن مي تواند در سال ذخيره شود.

مرخصي كارگراني كه به كارهاي سخت و زيان آور اشتغال دارند?? روز كاري در سال است.

 

ماموريت آرموو در مشاوره مالي

آرموو تلاش كرده براساس نيازسنجي از مشاغل گوناگون، بهترين خدمات مشاوره مالي را در تمام حوزه هاي كسب و كار با بهره گيري از دانش و مباحث روز دنيا ارائه دهد تا به دليل بي‌حساب و كتاب بودن مسائلي چون حسابداري، ماليات، ارزش افزوده، سرمايه گذاري و غيره، مديريت اموال شما يا كسب و كارتان در مخاطره قرار نگيرد.

مي توانيد از طريق اپليكيشن يا مشاوره مالي تلفني (?????-???) با مشاور خود ارتباط برقرار نمائيد

 

منبع: https://Www.armoo.co/financial-advice/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۲:۱۹ توسط:دلِ ويرانه موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :